+48 605 261 036

Select your language

O nas

 Poznajemy lokalną przyrodę

Akademia Przyrodnicza na Roztoczu powstała z myślą o poznawaniu lokalnej przyrody w aktywnych formach. Podczas naszych wypraw terenowych chcemy pokazać Gościom piękno fauny i flory jednego z najcenniejszych przyrodniczo regionów Polski jakim jest Roztocze. Region ten wyróżnia się bogactwem gatunków ptaków lęgowych zamieszkujących: lasy, pola, łąki, zbiorniki wodne oraz ptaków przelotnych lub przylatujący np.:na zimę.

Image
Nadrzędnym celem naszych działań jest poszanowanie zasad ochrony przyrody, w szczególności ochrona ptaków i ich siedlisk oraz stosowanie się do regulaminów i zasad obowiązujących na terenach chronionych.
W ramach naszej oferty proponujemy Państwu obserwację ptaków (birdwatching) w dwóch formach aktywności: obserwacja ptaków podczas wypraw rowerowych (bird&bike) oraz podczas wyprawy samochodowej (bird&car). Wszystkie wyprawy organizujemy na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego i jego otuliny, miasta i gminy Zwierzyniec oraz innych ciekawych miejsc na terenie Lubelszczyzny.
Przewodnikami Państwa będą doświadczeni przyrodnicy doskonale znający teren, wyróżniający się wielką pasją do obserwowania ptaków, otwarci na relacje z przyrodą i wrażliwi na jej piękno.

Zacznij poznawać z nami lokalną przyrodę

Skip to main content